Біблія тепер доступна на 563 мовах світу
Згідно зі статистикою Міжнародного біблійного товариства в Лондоні, Біблія тепер доступна на 563 мовах, в той час як два роки тому ця цифра була – 542, повідомляє Кіріос.
Як уточнюється, в минулому році члени товариства брали участь в 50 перекладах Біблії. В цілому сьогодні біблійні товариства по всьому світу працюють над більш ніж 400 перекладами Святого Письма.
Мовознавці вважають, що сьогодні в світі налічується близько 6900 живих мов. Серед перших перекладів Біблії – переклади на мову Сідом, який використовують народи в південно-західній частині Ефіопії.
Біблійне товариство відзначає прогрес у вивченні Біблії для сліпих, слабозорих та глухих. Повний переклад Біблії мовою Брайля вже доступний на Сингаї, одному з двох офіційних мов в Шрі-Ланці.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.