12 християнських святинь Японії визнали світовою спадщиною ЮНЕСКО

Кафедральний собор Нагасакі

ЮНЕСКО визнав дванадцять місць у країні висхідного сонця світовою спадщиною, повідомляє Vatican News.

До переліку увійшли об'єкти в Нагасакі та в провінції Амакуза, які є символами переслідувань, що тривали протягом Періоду Едо (1603-1867). Це, насамперед, одна з найвідоміших християнських святинь Японії – кафедральний собор Нагасакі. Його побудували в 1864 році французькі місіонери на честь мучеників – 9 європейців та 16 японців.

Також до списку спадщини тепер входять залишки замку Гара – місце повстання католиків у 1637 році, після якого загострилися переслідування, і поселення Сакіцу в префектурі Кумамото, де християни підпільно практикували і передавали свою віру.

Християнство переслідувалося в Японії упродовж 250 років.

Přečtěte si také

Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“

Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání  arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.

V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň

Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.

Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě

Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí

Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS

Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.  

Tajemství Kristova hrobu

Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.

Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja

Na oficiální facebookové stránce  Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.