На згадку про розстріляних в Бутово новомучеників створять музей
Урочище Бутовський полігон, місце масових розстрілів жертв сталінських репресій. Фото: yarcenter.ru
До 30 жовтня 2020 року на території урочища Бутовський полігон, де в роки сталінських репресій розстріляли більше 20 000 чоловік, багато з яких прославлені в лику новомучеників, створять музей пам'яті постраждалих. Про це повідомило інтернет-видання "Фома".
У створенні музею візьме участь Московська Патріархія.
Нагадаємо, колишній полігон НКВД в урочищі Бутово – одне з найвідоміших місць масових розстрілів і поховань жертв гонінь на Церкву і політичних репресій епохи сталінізму.
Раніше СПЖ опублікувала матеріали про двох новомучеників, кого розстріляли в Бутово – священномученика Миколая (Добронравова), архієпископа Володимирського і Суздальського і новомучениці Тетяни Грімбліт.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.
Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja
Na oficiální facebookové stránce Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.