У єпархіях УПЦ молитовно вшанували пам'ять загиблих воїнів-афганців
Панахида за загиблими воїнами-інтернаціоналістами в Мукачівській єпархії. Фото: m-church.org.ua
13, 14 і 15 лютого 2020 року духовенство УПЦ помолися за упокій померлих воїнів і за здоров'я живих, а також надало матеріальну допомогу ветеранам Афганської війни.
13 лютого в Колонній залі Київської міської державної адміністрації члени Українського союзу ветеранів Афганістану протоієрей В'ячеслав Яковенко, протоієрей Володимир Гонтар та ієрей Максим Молотков взяли участь у вшануванні учасників Афганської війни. Про це повідомили на сайті Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.
За труди на благо Святої Церкви і у зв'язку з 60-річчям Синодальний відділ нагородив заступника голови Деснянської районної спілки ветеранів Афганістану полковника Козаченка С. І. нагородою «Віра, мужність, честь» II ступеня.
У парку «Молодіжний» Деснянського району Києва звершили заупокійну літію за загиблими воїнами-афганцями та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника на честь воїнів-інтернаціоналістів. Про це повідомили на сайті Київської Митрополії УПЦ.
14 лютого заупокійну літію звершили у Христо-Різдвяному кафедральному соборі Сєверодонецька, а 15 лютого не тільки відслужили ще одну літію, а й провели також мітинг-реквієм та покладання квітів до Свято-Георгіївської каплиці. Про це повідомили на сайті Сєвєродонецької єпархії.
Клірик Одеської єпархії протоієрей Сергій Дмитрієв, сам підполковник запасу і учасник бойових дій, відвідав ветерана бойових дій в Афганістані, інваліда I групи Олександра Зайчука. Він подарував своєму товаришеві по службі і одновірцю новий інвалідний візок, а також вручив матеріальну допомогу і продуктовий набір.
15 лютого заупокійні літії звершили біля пам'ятника загиблим воїнам-афганцям «Чорний тюльпан» міста Ровеньки Ровеньківської єпархії, в Стрітенському храмі міста Прилуки Ніжинської єпархії, біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам в Мукачево і біля пам'ятника «На Афганській тропі» в Кременчуці.
У той же день панахиду в пам'ять про загиблих воїнів звершили у храмі святих великомучеників Феодора і Анастасії в Олександрійській єпархії, а в Запорізькій єпархії в Свято-Покровському храмі відслужили і молебень за здоров'я ветеранів, і панахиду за упокій загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Нагадаємо, щорічно 15 січня відзначається виведення військ з Афганістану і День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Přečtěte si také
Kanadská anglikánská církev zavádí liturgii pro asistovanou sebevraždu
Generální synod schválil text, který obsahuje modlitby, pomazání olejem i svaté přijímání pro lidi, kteří se rozhodli pro eutanazii.
Miliony z EU pro Svatou Horu: Na Athosu opraví chátrající památky
Úřady schválily financování oprav v šesti monastýrech a jednom skitu na Svaté Hoře Athos z evropských fondů. Na obnovu půjde 5,3 milionu eur.
Ničivé zemětřesení ve Venezuele si vyžádalo nejméně 164 lidských životů
Jihoamerický stát zasáhly otřesy o magnitudě 7,2 a 7,5. Křesťané vyjadřují solidaritu a pravoslavní hierarchové vyzývají k modlitbám za oběti.
Metropolita Rastislav popřál metropolitovi Onufrijovi k svátku
Nejvyšší představitel Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku popřál představiteli UPC k jeho dni anděla hodně sil a Boží pomoci.
V Nigérii odhalili první památník křesťanům zabitým při masakru
V nigerijském státě Benue byl odhalen vůbec první památník obětem náboženského pronásledování. Připomíná 270 obětí loňského masakru ve městě Yelwata.
Kyjevská metropolie žádá soud o likvidaci státní služby DESS
Právníci UPC považují zřízení státního orgánu za nezákonné a požadují jeho zrušení kvůli tlaku na věřící.