В Запорізькій єпархії дали вказівки про причастя на Пасху і Світлу седмицю

Причаститися можна буде в дні Страсної седмиці (за винятком Великої П'ятниці) і на всьому Світлому тижні. Ілюстративне фото: tatmitropolia.ru

Через триваючу епідемії коронавірусної інфекції і введених обмежень щодо масових зібрань Причастя в свято Пасхи в храмах Запорізької єпархії не буде. Про це у своем Telegram-каналі повідомив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

«У зв'язку з великою кількістю людей, що приходять до храмів на Пасху, Причастя в цей день НЕ БУДЕ, але причаститися можна буде в дні Страсної седмиці (за винятком Великої П'ятниці) і на всбому Світлому тижні», – роз'яснив ієрарх.

Владика нагадав, що в умовах карантину храми єпархії працюють в штатному режимі і завжди доступні для відвідування, закликавши вірних «не порушувати карантинних норм і не ображатися, якщо вам будуть зроблені зауваження з приводу їх порушення».

Також архієрей закликав віруючих з гострими респіраторними або хронічними захворюваннями і прихожан старше 60 років «утриматися від відвідування громадського богослужіння і взагалі від виходу на вулицю без крайньої необхідності до закінчення карантину».

«Ці тимчасові обмеження не перешкоджають здійсненню Божественної літургії, лише тільки обмежують кількість учасників в ній, тому не повинні сприйматися вами як гоніння на віру, але як вимушені заходи, прийняті заради збереження вашого здоров'я і життя, тому що відповідно до об'єктивних медичних спостережень, ви є найбільш вразливою категорією осіб для цієї хвороби», - пояснив він.

За словами ієрарха, «вимушений домашній затвор» можна використовувати з духовної користю, провівши його за «старанним читанням Псалтиря, Євангелія, настанов Отців Церкви і відомих авторитетних церковних проповідників».

«Прошу вас регулярно підносити молитви про позбавлення від епідемії ("згубної пошесті", як каже про те текст молитви, благословенний Священним Синодом нашої Матері-Церкви). На ваше прохання священики будуть відвідувати вас для здійснення Таїнств Сповіді і Причастя, дотримуючись санітарних вимог, тому прошу звернутися в найближчий храм і запросити його. Священикам дозволяю, як виняток, в дні, коли немає Літургії, здійснювати Чин зображальних і причащати запасними Дарами групи парафіян по 10 чоловік, відповідно до попереднього запису та розробленого графіка», – підкреслив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Раніше митрополит Лука заявив, що заміна особистої присутності на богослужіннях переглядом їх онлайн-трансляцій в період коронавірусного карантину допустима лише у випадку немочі або хвороби прихожан, оскільки суперечить самому змісту церковного життя.

Přečtěte si také

Kanadská anglikánská církev zavádí liturgii pro asistovanou sebevraždu

Generální synod schválil text, který obsahuje modlitby, pomazání olejem i svaté přijímání pro lidi, kteří se rozhodli pro eutanazii.

Miliony z EU pro Svatou Horu: Na Athosu opraví chátrající památky

Úřady schválily financování oprav v šesti monastýrech a jednom skitu na Svaté Hoře Athos z evropských fondů. Na obnovu půjde 5,3 milionu eur.

Ničivé zemětřesení ve Venezuele si vyžádalo nejméně 164 lidských životů

Jihoamerický stát zasáhly otřesy o magnitudě 7,2 a 7,5. Křesťané vyjadřují solidaritu a pravoslavní hierarchové vyzývají k modlitbám za oběti.

Metropolita Rastislav popřál metropolitovi Onufrijovi k svátku

Nejvyšší představitel Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku popřál představiteli UPC k jeho dni anděla hodně sil a Boží pomoci.

V Nigérii odhalili první památník křesťanům zabitým při masakru

V nigerijském státě Benue byl odhalen vůbec první památník obětem náboženského pronásledování. Připomíná 270 obětí loňského masakru ve městě Yelwata.

Kyjevská metropolie žádá soud o likvidaci státní služby DESS

Právníci UPC považují zřízení státního orgánu za nezákonné a požadují jeho zrušení kvůli tlaku na věřící.