Для людини церковної жити поза храмом неможливо, – митрополит Антоній

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський, Броварський Антоній (Паканич). Фото: antoniy.com.ua

Віруючій людині дуже важко жити без храму, однак в умовах карантину потрібно уникати нарікання і старанно молитися, підкреслив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич). На своєму YouTube-каналі він пояснив, як потрібно проводити дні Страсної седмиці і Великдень тим, хто через хворобу залишився вдома.

«Кожен день земного життя людини – це нова сходинка до вічності. Ми повинні навчитися цінувати кожну хвилину, кожну годину і кожну добу. Не залежно від того, в цей день нам комфортно, чи, може бути, нам щось не подобається. Це наше життя, і іншого життя не буде», – зазначив владика Антоній.

Архієрей нагадав, що багато хто не цінували дану Богом можливість ходити в храм і не використали відведений Спасителем для цього час за призначенням. Тепер же ми ремствуємо.

«Це дуже страшний стан, коли людина скаржиться, їй не подобається. Вона нарікає на людей, на ближніх, на далеких, на владу, і все доходить, звичайно, до Бога. Ми повинні навчитися використовувати кожну мить для того, щоб з'єднатися з Богом», – закликав митрополит Антоній.

Він пояснив, що ті, хто через хворобу змушений залишитися вдома у ці дні, не повинні заповнювати свій час порожнечею, непотрібними розмовами і лінню.

«Є чинопослідівання. Для молодих людей зараз відкрито інтернет. І краще не захоплюватися, не перевантажуватися різною інформацією, а знайти певні Чини молитов, і акафісти, і Псалтир», – підкреслив владика Антоній.

На Страсній седмиці він рекомендував читати побільше Євангеліє, щоб перейнятися тим великим Подвигом, який Господь наш Ісус Христос зробив заради нашого спасіння.

«Для людини поза церковним храмом жити неможливо <...>. Закликаю всіх, щоб ми навчилися внутрішньому терпінню і внутрішньому споглядальному життю. Напевно, зараз потрібно саме це. Щоб кожна година, кожна хвилина нашого сидіння вдома не була порожньою, а була насичена молитвою», – підсумував митрополит Антоній.

Він також розповів, куди звернутися у випадку складних ситуацій тим, хто піде на пасхальне богослужіння.

Přečtěte si také

Miliony z EU pro Svatou Horu: Na Athosu opraví chátrající památky

Úřady schválily financování oprav v šesti monastýrech a jednom skitu na Svaté Hoře Athos z evropských fondů. Na obnovu půjde 5,3 milionu eur.

Ničivé zemětřesení ve Venezuele si vyžádalo nejméně 164 lidských životů

Jihoamerický stát zasáhly otřesy o magnitudě 7,2 a 7,5. Křesťané vyjadřují solidaritu a pravoslavní hierarchové vyzývají k modlitbám za oběti.

Metropolita Rastislav popřál metropolitovi Onufrijovi k svátku

Nejvyšší představitel Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku popřál představiteli UPC k jeho dni anděla hodně sil a Boží pomoci.

V Nigérii odhalili první památník křesťanům zabitým při masakru

V nigerijském státě Benue byl odhalen vůbec první památník obětem náboženského pronásledování. Připomíná 270 obětí loňského masakru ve městě Yelwata.

Kyjevská metropolie žádá soud o likvidaci státní služby DESS

Právníci UPC považují zřízení státního orgánu za nezákonné a požadují jeho zrušení kvůli tlaku na věřící.

Bulharská viceprezidentka podpořila exarchát v Turecku

Bulharská viceprezidentka Iliana Iotovová zdůraznila význam ochrany historické paměti a podpory bulharské komunity působící při Bulharském exarchátu v Turecku.