У матеріалах «Вікіпедії» про релігію зачистили згадки про УПЦ
Інтернет-енциклопедія «Вікіпедія». Фото: tass.ru
В інтернет-енциклопедії «Вікіпедія» почали пропадати згадки про Українську Православну Церкву у матеріалах, присвячених релігії та православному життю.
При цьому назву Українська Православна Церква «Вікіпедія» позначає як таку, «що не відповідає нормам мови або правилам іменування статей».
Журналісти «Першого Козацького» зазначили, що публікації на «Вікіпедії», мабуть, модерують уніати:
«Судячи з текстів „Вікіпедії”, модерують „Вільну енциклопедію” уніати: зневажливо називають Епіфанія „главою”, а Святослава Шевчука „Патріархом” УГКЦ. Згадка про УПЦ у контексті православного життя взагалі видалена».
Як повідомляла СПЖ, голова ПЦУ Епіфаній Думенко розповів, що мешканцям деокупованих територій не цікава Православна церква України.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.
Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja
Na oficiální facebookové stránce Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.