«В. о. намісника Лаври ПЦУ» пояснив, чому в нього порожні храми
Лотиш радий, що до нього ходять 2-3 адекватних парафіянина. Фото: СПЖ
Авраамій Лотиш, «в. о. намісника Лаври ПЦУ», у коментарі ТСН розповів, чому в лаврських храмах на «богослужіннях» немає людей.
На запитання журналістки, чи достатньо в нього віруючих, «щоб утримувати Лавру», Лотиш заявив, що «відповідь дуже проста».
За його словами, краще у храмах буде дві-три людини, але «повністю адекватні», ті, «хто не чекає російських ракет, проукраїнських».
Також він висловив упевненість, що «справжнє чернече життя відродиться» після того, як «закінчаться ці судові процеси». Які саме Лотиш не уточнив. Можливо, він мав на увазі суди, присвячені вимогам Мінкульту щодо вигнання монахів із обителі.
Раніше СПЖ писала, що в Мережі показали порожній Успенський храм Лаври під час «служби на Різдво».
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.
Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja
Na oficiální facebookové stránce Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.