Починаючи з 1990 року, керівний центр УПЦ знаходиться в Києві, – Синод.
Свято-Пантелеймонівський монастир у Феофанії. Фото: news.church.ua
10 квітня 2024 року Священний Синод нагадав, що керівний центр Української Православної Церкви з 1990 року знаходиться у місті Києві, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Священний Синод, який відбувся у Свято-Пантелеймонівському монастирі у Феофанії міста Києва, ще раз наголосив, що Українська Православна Церква є самостійною та незалежною в управлінні Церквою Христовою.
Також було наголошено, що УПЦ своєю «пастирською відповідальністю охоплює межі Української держави».
Крім того, члени Священного Синоду нагадали, що починаючи з 1990 року керівний центр Української Православної Церкви знаходиться у м. Києві.
Раніше СПЖ писала, що Священний Синод заявив про порушення прав віруючих УПЦ.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.
Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja
Na oficiální facebookové stránce Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.