Намісник Десятинного монастиря: Якщо суд не прийме рішення, храму не буде

Намісник Десятинного монастиря єпископ Климент. Фото Facebook Десятинного монастиря

Намісник Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці єпископ Борівський Климент закликав молитися за обитель, оскільки є можливість, що 7 травня церкву знесуть. Слово єпископа опубліковано на Facebook-сторінці монастиря.

«Виконавча служба уклала договір з кампанією будівельною, будівельно-руйнівною. 7 травня, у вівторок Світлої седмиці, о 6:30 вона буде займатися знесенням цього храму. Тому прошу у всіх святих молитов. Ми всі віримо в Боже чудо, в силу Божу», – сказав єпископ Климент.

Архієрей зазначив, що знесення храму недруги Церкви домагалися з першого дня, коли на місці Десятинної церкви ще був тимчасовий намет. Але тільки зараз через суд вони досягли рішення про демонтаж.

«І те, що вони збираються робити у вівторок Світлої седмиці – незаконно, наші адвокати заперечують. Але там теж все лукаво: вони подали (вимогу – Ред.) у п'ятницю ввечері, щоб ми не встигли подати позов до суду. Ми не потрапляємо у строки. І якщо суд раніше не ухвалить якесь рішення, їх протиправні дії не заборонить, – можливо все», – сказав єпископ Климент.

Юристи УПЦ попередили братію, щоб заздалегідь винести все з храму, бо цілком можливо, що його знесуть.

«Тому прошу святих молитов! Більше нічим ми не можемо допомогти один одному», – сказав архієрей.

Як повідомляла СПЖ, у ПЦУ просять Нацмузей віддати їм уламки Десятинного храму УПЦ після знесення.

Přečtěte si také

Předseda gruzínského parlamentu: Evropský parlament zaútočil na naši církev

V Tbilisi označili rezoluce evropských institucí za hrubé porušení národní suverenity.

Patriarcha Bartoloměj požehnal zřízení institutu etiky a AI v Řecku

Konstantinopolský patriarcha schválil otevření výzkumného centra pro dialog teologie a technologií.

Biskup olomoucko-brněnský Izaiáš slaví 46. narozeniny

Dnes, 25. června, si své 46. narozeniny připomíná Jeho Přeosvícenost Izaiáš, biskup olomoucko-brněnský.

Věznice Heřmanice má novou Kapli Naděje pro vězně i zaměstnance

V ostravské věznici byla ve čtvrtek slavnostně požehnána nová Kaple Naděje. Prostor má odsouzeným i zaměstnancům poskytnout bezpečné místo k duchovnímu ztišení.

Kanadská anglikánská církev zavádí liturgii pro asistovanou sebevraždu

Generální synod schválil text, který obsahuje modlitby, pomazání olejem i svaté přijímání pro lidi, kteří se rozhodli pro eutanazii.

Miliony z EU pro Svatou Horu: Na Athosu opraví chátrající památky

Úřady schválily financování oprav v šesti monastýrech a jednom skitu na Svaté Hoře Athos z evropských fondů. Na obnovu půjde 5,3 milionu eur.