У Святогірській лаврі нагадали про плоди діяльності митрополита Арсенія
Митрополит Арсеній (Яковенко). Фото: Святогірська лавра
21 травня 2024 року, в день пам'яті преподобного Арсенія Великого, у Свято-Успенській Святогірській лаврі традиційно урочисто та з особливою теплотою відзначали день тезоіменитства намісника митрополита Арсенія (Яковенка). В обителі розповіли, що цього року вперше за 29 років намісництва владика Арсеній не був присутній на богослужіннях, проте за нього посилено молилися братія лаври, сестри скитів і паломники.
За майже 30 років намісництва митрополит Арсеній зробив дуже багато для відродження Святогірської лаври та духовного розвитку Донбасу. У пресслужбі обителі перерахували деякі з його досягнень:
• Відновлення та реставрація Святогірської лаври, майже повністю зруйнованої за радянських часів.
• Створення 6 скитів і 2 подвір'їв Лаври у Донецькій та Луганській областях.
• Збільшення кількості мешканців з 20 до 120 людей.
• Надання гуманітарної допомоги нужденним жителям Донбасу.
• Відкриття недільних шкіл, творчих гуртків і надання матеріальної допомоги школам у навколишніх селах.
• Організація щорічних різдвяних фестивалів колядок та Співочих соборів, які збирали учасників з усієї України.
• Організація наукових конференцій та публікація книг з історії Святогірської лаври.
• Проповідницька діяльність, яка надихає тисячі людей.
Зокрема, у 2014 році, коли на Донбасі розпочалася війна, з благословення владики Арсенія Святогірська лавра відчинила свої ворота для постраждалих жителів краю. До 1000 біженців отримали притулок у її стінах, частина їх залишалася на її повному утриманні кілька років. Обитель щодня годувала до 5 тисяч людей і передавала продукти до місць розміщення біженців у Святогірську.
Коли 2022 року обитель зазнавала постійних обстрілів, владика Арсеній став для всіх прикладом подолання всіх випробувань. У Лаврі ні на день не припинялися богослужіння, наскільки можна були налагоджені побутові умови для її мешканців. Для дітей шкільного віку були організовані заняття. У підвальних приміщеннях діти готувалися до нового навчального року. Коли припинилися артилерійські обстріли, навчальний процес було організовано у класах, облаштованих у готельному корпусі №9.
Зазначається, що сьогодні в Лаврі проживають близько 200 людей, які через військові дії були позбавлені своїх будинків, продовжують надавати гуманітарну допомогу мешканцям навколишніх населених пунктів Святогірської ОТГ.
Вся братія Святогірської лаври, сестри лаврських скитів, трудники та біженці обителі моляться за ув'язненого намісника.
«Не маючи цього року можливості особисто привітати улюбленого владику з його днем тезоіменитства, вони передають йому свої щирі вітання через адвокатів. Бажаємо митрополиту Арсенію міцності духовних і тілесних сил, допомоги Божої у перенесенні всіх випробувань та якнайшвидшого повернення у милу його серцю Святогірську обитель», – розповіли у Лаврі.
Як писала СПЖ, братія Святогірської Лаври вважає, що звинувачення, висунуті СБУ проти митрополита Арсенія – штучні та надумані.
Přečtěte si také
Souhrn dne - 24. června 2026
Zde najdete všechny zprávy naší redakce za dnešní den, z domova i zahraničí.
Erdogan přijal syrského pravoslavného patriarchu
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přijal v Ankaře patriarchu Syrské pravoslavné církve Mor Ignatia Efréma II.
Arcibiskup Elpidoforos: Víra bez spravedlnosti je protimluv
Arcibiskup Elpidoforos při příležitosti svátku Juneteenth připomněl důstojnost každého člověka a vyzval k odmítnutí nespravedlnosti a diskriminace.
Ruská archiepiskopie v Paříži chce volit biskupy bez souhlasu Moskvy
Západoevropská archiepiskopie ruské tradice zvažuje volbu vikárních biskupů bez schválení Moskevského patriarchátu kvůli jeho tříletému mlčení.
Policie v Číně zasáhla během bohoslužby, mezi zadrženými byly i děti
Během policejního zásahu v jednom z čínských kostelů byly zadrženy desítky věřících včetně dětí. Událost vyvolala obavy o náboženskou svobodu v zemi.
Arcibiskup Jeroným: Drogy slibují svobodu, vedou však do otroctví
Arcibiskup athénský Jeroným u příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám vyzval k větší podpoře prevence, léčby i pomoci lidem závislým na návykových látkách.