У Львівській області «чорні археологи» розорили поховання ченців у руїнах костелу
Що знайшли «чорні копачі» у криптах – невідомо. Однак сліди їхньої варварської роботи очевидні – всюди в руїнах костелу розкидані людські кістки.
Нагадаємо, Бернардинський костел у селі Лешнів – сакральна споруда XVII століття. У 1637 році, завдяки старанням власника цих земель – белзького каштеляна Матвія Лешньовського, в Лешневі почали будувати кам'яний храм на честь апостола Матвія. Під час українсько-польської війни 1918-1919 років костел і дзвіниця були зруйновані. У 1923 році в костелі була проведена реставрація. Після Другої світової війни почався повний занепад монастиря. На сьогоднішній день костел в Лешневі, як і оборонні вали навколо нього, не мають жодного охоронного статусу.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.