Головна подія Великорецького хресного ходу зібрала 55 000 паломників
Прибуття хресного ходу в село Великорецьке
6 червня святкувалось набуття ікони Миколая Чудотворця в селі Великорецьке. Урочисту службу очолив митрополит В'ятський і Слобідський Марк, повідомляє сайт В'ятської єпархії.
Незважаючи на дощ, тисячі прочан молилися на святковому богослужінні. Після Божественної літургії відбулося освячення води в річці Великій та джерелі.
«Ви взяли на себе великий труд, – звернувся до хрестоходців митрополит Марк. – Зустрічаючи труднощі на своєму шляху, через виховання свого тіла ми виховуємо душу. Проявляючи стійкість тілесну, отримуємо навик стійкості духовної».
7 червня прочани вирушать у зворотний шлях і 8 червня прибудуть до Кірова.
Великорецький хресний хід відомий з початку XV століття. У 2000 році до його 600-річчя рішенням Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II він отримав статус всеросійського.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.