Три хресні ходи прибули з Хмельницької області до Почаївської лаври

Три хресних ходи прибули до Почаївської лаври. Фото: pochaev.org.ua

З 24 по 26 серпня 2019 року до Свято-Успенської Почаївської лаври прибули три хресні ходи з Шепетівки і Хмельницького Хмельницької області, повідомляє сайт обителі.

26 серпня близько 20:00 прибув хресний хід із міста Шепетівка, в якому брали участь близько 450 паломників.

24 та 25 серпня прибули два хресні ходи з міста Хмельницького, в яких взяли участь 350 та 60 осіб відповідно.

Як повідомляла СПЖ, 25 серпня хресний хід, який розпочався 19 серпня в Кам'янці-Подільському, увійшов на територію Свято-Успенської Почаївської лаври. За сім днів шляху хрестоходці подолали понад 200 кілометрів.

Přečtěte si také

Lodžsko-poznaňská diecéze oslavila patrony v Kaliszi

Pravoslavná farnost v Kaliszi, součást lodžsko-poznaňské diecéze, uspořádala slavnosti u příležitosti svátku svatých apoštolů Petra a Pavla. Informace o tom zveřejnily dnes na své webové stránce .

Oceneňovaný film v PCO v Brně

Brněnská pravoslavná farnost zve na výjimečné promítání dokumentu „Kde jsi, Adame?“, který nabízí autentický pohled do života mnichů na Svaté hoře Athos. Film získal řadu mezinárodních ocenění a jeho tvůrci osobně představí toto jedinečné dílo.

Proč jsou chrámy Pravoslavné církve Ukrajiny prázdné?

Mluvčí PCU Jevstratij Zorja vysvětlil, proč „převedené“ chrámy UPC (Ukrajinské pravoslavné církve) zůstávají prázdné a zanedbané. Zpráva ukrajinské redakce SPN.

Loděnice: Bývalá představená monastýru obviněná ze zpronevěry 10 milionů korun

Středočeská hospodářská kriminálka navrhla obžalovat bývalou představenou ženského pravoslavného monastýru sv. Václava a sv. Ludmily v Loděnici u Berouna Valentinu (obč.jm.Taťánu Hanhur).

Sväto ostatky Márie Magdalény v Košiciach

Michalovsko-košická pravoslávna eparchia pozýva veriacich na privítanie svätých ostatkov svätej Márie Magdalény, apoštolom rovnej myronosice.

Krátká historie Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku

Pravoslavná církev v českých zemích a na Slovensku, dnes autokefální církev, má své kořeny hluboko v historii, sahající až do časů raného křesťanství na Velké Moravě a následně prošla složitým vývojem až do současnosti.