Глава Нацполіціі похвалив УГКЦ за високу соціальну відповідальність

Учасники зустрічі в резиденції глави УГКЦ, 15.04.20. Фото: news.ugcc.ua

15 квітня 2020 року відбулася зустріч лідера Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука з главою Національної поліції України Ігорем Клименко, під час якої генерал подякував УГКЦ за «державницьку позицію» в питаннях протистояння коронавірусу і «високий рівень правосвідомості та соціальної відповідальності» прихожан. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У зустрічі, яка пройшла в резиденції глави УГКЦ, також взяв участь радник Міністра внутрішніх справ України Юрій Тандіт.

«Глава Національної поліції України подякував Блаженнішому, а в його особі всю УГКЦ за виважену, високоорганізовану, послідовну і державницьку позицію в справі всенародного протистояння коронавірусної загрози, – говориться в повідомленні прес-служби. – Він також просив і надалі діяти таким чином у співпраці з органами захисту правопорядку, які вже активно співпрацюють з духовенством на місцях по всій країні».

За словами глави Нацполіціі, попередній досвід такої співпраці на всіх рівнях уже показав свої позитивні плоди.

«Особливо це проявилося у Вербну неділю, коли переважна більшість віруючих людей, а в УГКЦ майже все, показали високий рівень правосвідомості та соціальної відповідальності. Прошу і надалі діяти таким чином, щоб ми всі могли гідно пройти Великодній час і не дозволили вірусу спалахнути з ще більшою силою», – процитували Ігоря Клименка в УГКЦ.

Подякувавши главу Національної поліції за партнерську співпрацю, Шевчук зазначив, що, «будучи глобальною Церквою, ми отримували інформацію про вірусну загрозу від наших священиків і вірних з багатьох країн світу» і на момент введення карантину в Україні «мали опрацьовані інструкції, як діяти».

«Це разом із впровадженими державними правовими нормами і виплеканою Церквою протягом останніх десятиліть правовою культурою наших вірних і дозволило гідно зустріти цей виклик часу», – повідомив лідер УГКЦ.

Як повідомляла СПЖ, раніше глава УГКЦ Святослав Шевчук закликав віруючих не наполягати на причасті, яке є «особливо делікатним моментом» в умовах епідемії коронавірусу, і «сповідатися тільки у випадку загрози для життя».

Přečtěte si také

Metropolita Rastislav popřál metropolitovi Onufrijovi k svátku

Nejvyšší představitel Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku popřál představiteli UPC k jeho dni anděla hodně sil a Boží pomoci.

V Nigérii odhalili první památník křesťanům zabitým při masakru

V nigerijském státě Benue byl odhalen vůbec první památník obětem náboženského pronásledování. Připomíná 270 obětí loňského masakru ve městě Yelwata.

Kyjevská metropolie žádá soud o likvidaci státní služby DESS

Právníci UPC považují zřízení státního orgánu za nezákonné a požadují jeho zrušení kvůli tlaku na věřící.

Bulharská viceprezidentka podpořila exarchát v Turecku

Bulharská viceprezidentka Iliana Iotovová zdůraznila význam ochrany historické paměti a podpory bulharské komunity působící při Bulharském exarchátu v Turecku.

Souhrn dne - 24. června 2026

Zde najdete všechny zprávy naší redakce za dnešní den, z domova i zahraničí.

Erdogan přijal syrského pravoslavného patriarchu

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přijal v Ankaře patriarchu Syrské pravoslavné církve Mor Ignatia Efréma II.