Кураєв тепер клірик Литовського екзархату Константинопольського патріархату

Андрій Кураєв – новий клірик Литовського екзархату. Фото: ortodoksas.lt

Позбавлений сану в РПЦ і відновлений у ньому главою Фанара протодиякон Андрій Кураєв 23 липня був прийнятий у клір екзархату Константинопольського патріархату в Литві.

«Протодиякон Андрій Кураєв був піддний заборонам не з релігійних мотивів, а з політичних, у зв'язку з чим о. Андрій був відновлений в існуючому сані. Далі він продовжить своє служіння кліриком Литовського Екзархату як протодиякон», – повідомили на сайті Литовського екзархату.

Кураєв продовжить своє служіння як місіонер: він не буде зв'язаний служінням в одній парафії, а продовжить проповідувати Євангеліє в різних містах і країнах.

Як писала СПЖ, у РПЦ заявили, що Варфоломій не може приймати до себе Андрія Кураєва.

Přečtěte si také

Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“

Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání  arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.

V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň

Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.

Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě

Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí

Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS

Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.  

Tajemství Kristova hrobu

Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.

Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja

Na oficiální facebookové stránce  Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.