Притча про стареньку та її душу

Добра бабуся. Фото: xwebun.org

У однієї доброї, мудрої бабусі запитали:

– Бабуся! Ти прожила таке важке життя, а душею залишилася молодшою за всіх нас: завжди весела і привітна, всьому рада – немов і настрою поганого у тебе не буває. Чи є у тебе якийсь секрет?

– Є, милі. Все хороше, що мені зробили, я записую в своєму серці, а все погане на воді. Якби я робила навпаки, серце моє зараз було б усе в страшних рубцях, а так воно – рай запашний. Бог дав нам дві дорогоцінні здатності: згадувати і забувати. Коли нам роблять добро, вдячність вимагає пам’ятати його, а коли роблять зло, любов спонукає забути його.

Přečtěte si také

Byl svatý Simeon Nový Teolog autistou?

25. března církev slaví památku Símona Nového Teologa.

Příběhy o starobylé Církvi: první hierarchie

Dnes se vede mnoho sporů o církevních statusech a jurisdikcích. Je těžké se v tom vyznat. Na pomoc může přijít pochopení, jaká byla Církev na začátku své historie.

Novomučedníci 20. století: metropolita Anatolij Oděský

Světící mučedník Anatolij začal svou činnost jako vědec a pedagog, a skončil jako mučedník a vyznavač. Jaké lekce si můžeme vzít z jeho života?

„Hra na oliheň“: apoteóza krutosti nebo evangelické varování?

Série je známá svým krutým a krvavým obsahem. Hráči jsou nuceni bojovat o svůj život, účastníce se dětských her. Násilí a agrese, i v kontextu fiktivních událostí, mohou být vnímány jako norma.

„Pikaso“: církevní hymnografie a přednáška otce Lavra

Úryvky z knihy Andreje Vlasova „Picasso. Část první: Práce“. Epizoda 21.

„Především si získej vnitřní klid.“

Paměti archimandritu Kyrilla (Pavlova) ♰ 20. února 2017