У Швейцарії з 1 січня заборонять носити паранджу в громадських місцях
Жінка в нікабі. Фото: Ыwissinfo
У Швейцарії з 1 січня 2024 року набуває чинності заборона на носіння паранджі в громадських місцях. Про це повідомив швейцарський уряд, передає Reuters.
Цей захід був схвалений на референдумі 2021 року з невеликою перевагою і викликав критику з боку мусульманських асоціацій.
Згідно з заявою Федеральної ради, порушення нового закону буде каратися штрафом до 1 000 швейцарських франків (близько 1 144 доларів).
Винятки передбачені для випадків, пов'язаних з охороною здоров'я, безпекою, погодними умовами або культурними звичаями, якщо це схвалено владою і не порушує громадський порядок.
Швейцарія приєднується до ряду європейських країн, які вже запровадили подібні заходи.
Як повідомляла СПЖ, у Швейцарії політик розстріляла ікону Богородиці і Христа.
Přečtěte si také
Arcibiskup Michal popřál k Velikonocům: „Kristus vstal z mrtvých!“
Přinášíme plné znění Velikonočního blahopřání arcibiskupa pražského a českých zemí Michala.
V Jeruzalémě sestoupil Blahodatný oheň
Bohoslužbu v chrámu nad Hrobem Páně vedl jeruzalémský patriarcha Theofilos III.
Velká sobota - Den, kdy Bůh spočívá v hrobě
Velká sobota je dnem ticha, klidu a očekávání. Je to den, kdy se Kristovo tělo nachází v hrobě, ale On sám sestupuje do podsvětí, aby přinesla světlo těm, kdo od pradávna čekali na Spasitele. Je to den, kdy se zdánlivě nic neděje – a přesto se právě dnes odehrává tajemství vítězství nad smrtí
Paschální poselství Posvátného synodu PCČZS
Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku se obrátil s Paschálním poselstvím. Oficiální Paschální poselství bylo zveřejněno na webových stránkach většiny eparchii PCČZS.
Tajemství Kristova hrobu
Symbolem Velkého pátku je hrob Páně, na kterém je zobrazeno tělo Ježíše Krista, sneseného z kříže a uloženého do hrobu.
Veľkopiatkový pozdrav vladyky Juraja
Na oficiální facebookové stránce Michalovsko-košické eparchie bylo zveřejněno video s veľkopiatkovým pozdravem vladyku Juraja, arcibiskupa michalovsko-košického . V tomto duchovním pozdravu se vladyka obrací k věřícím s výzvou, aby v tento svatý den stáli spolu s celou Církví pod křížem našeho Pána Ježíše Krista a v pokoře mu odevzdali vše, co nesou ve svých srdcích.