Громада УПЦ відновлює свій храм на «дорозі життя» з Ірпеня та Бучі

На в'їзді в Ірпінь Київської області парафіяни храму Георгія Побідоносця своїми силами ведуть відновлення своєї ушкодженої святині. Про це розповів настоятель храму протоієрей Володимир Молнар. Храм розташований на так званій «дорозі життя», якою на початку війни йшла евакуація з Ірпеня та Бучі до Києва.

Отець Володимир розповів, що громада УПЦ багато років будувала храм, зведення якого благословив ще покійний Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан). Спочатку було збудовано невелику дерев'яну капличку, в якій проводили служби, а паралельно йшло будівництво великого храму. Коли вже збиралися запросити Блаженнішого Митрополита Онуфрія, щоб освятити храм, почалась війна.

«Коли були активні бойові дії, наш храм, на превеликий жаль, був обстріляний, він отримав серйозні ушкодження», – пояснив священник, додавши, що маленький дерев'яний храм від прямого влучення снаряду спалахнув і згорів ущент. Під дерев'яним храмом є приміщення, де під час комендантської години люди ночували, а під час обстрілів ховалися з маленькими дітками.

«Ми ховалися від обстрілів, бо було дуже страшно за себе, за життя наших діток. У великому храмі ховалося дуже багато людей, ми ховалися від обстрілів. У маленькому храмі, який зараз згорів, теж щодня ховалося дуже багато людей. Вони переходили ірпінський міст, тікаючи від обстрілів, і тут ночували», – розповіла Тетяна, парафіянка храму.

Також було знищено прямим влученням снаряда парафіяльний будинок, де жив настоятель із сім'єю. Незважаючи на всі негаразди, настоятель вірить, що вдасться відбудувати великий храм, який «постраждав також і від прямих влучень, і від уламків, і потребує значних відновлювальних робіт».

«Ми віримо, що з допомогою Божою, з благословення Господа і за молитвами нашої Церкви, Господь дасть сили відновити цей храмовий комплекс, щоб люди приходили до цього храму, приносили свої молитви за здоров'я живих, і ми молитимемося і молимося за упокій воїнів, мирних громадян і невинних убієнних немовлят», – наголосив священник.

Як писала СПЖ, у Чернігові на постраждалий від обстрілів храм УПЦ встановили купол та хрест.

Přečtěte si také

V Turecku zatkli starostu a úředníky kvůli vydírání pravoslavné nadace

V Istanbulu zadrželi desítky úředníků kvůli korupci. Od řecké pravoslavné nadace nezákonně vymáhali peníze za vydání stavebních a provozních povolení.

V Texasu bude pro miliony školáků povinná četba pasáží z Bible

Texaská rada pro vzdělávání schválila nový seznam četby. Pro více než pět milionů žáků veřejných škol tak budou nově povinné vybrané příběhy z Bible.

Trump o úderech v Nigérii: „Zachraňuji křesťany po celém světě“

Donald Trump oznámil likvidaci teroristů v Nigérii s tím, že brání křesťany. Bezpečnostní institut ISS však jeho slova ostře kritizuje a varuje před účelovým zkreslováním faktů ze strany USA.

Srbská církev a vláda se dohodli na financování dokončení chrámu sv. Sávy

Na Vidovdan bylo v kryptě chrámu podepsáno uvolnění 6,5 milionu eur na závěrečné dokončovací práce.

V Pražské eparchii probíhá audit hospodaření za posledních pět let

Arcibiskup Michal požehnal revizi hospodaření eparchie a jmenoval externího auditora – audit probíhá od 9. června 2026.

Rumunská pravoslavná církev se loučí s biskupem Krišánským Aemilianem

Pohřební bohoslužba se koná v úterý 30. června v monastýru Neamț, kde hierarcha vstoupil do mnišského života jako sedmnáctiletý.