Ліс та дерево
– Отче, кожен з нас трудиться для того, щоб стяжати духовний скарб. І кожен здобуває його по своїй власній вірі та по своїм зусиллям. Чому ж ми завжди тримаємося разом? Чи не краще нам розійтися подалі один від одного?
Старець відповів:
– Ліс запевне сильніше одного дерева. У лісі можна врятуватися від виснажливої спеки, ліс краще протистоїть урагану, ліс допомагає грунту зберегти родючість. Проте кожне дерево живить свій корінь. І коріння одного дерева не в силах допомогти іншому дереву рости. Ми тримаємося разом, але кожен з нас росте і розвивається по-своєму. Саме такий шлях тих, хто хоче долучитися до Бога.
Přečtěte si také
Příběhy o starobylé Církvi: první hierarchie
Dnes se vede mnoho sporů o církevních statusech a jurisdikcích. Je těžké se v tom vyznat. Na pomoc může přijít pochopení, jaká byla Církev na začátku své historie.
Novomučedníci 20. století: metropolita Anatolij Oděský
Světící mučedník Anatolij začal svou činnost jako vědec a pedagog, a skončil jako mučedník a vyznavač. Jaké lekce si můžeme vzít z jeho života?
„Hra na oliheň“: apoteóza krutosti nebo evangelické varování?
Série je známá svým krutým a krvavým obsahem. Hráči jsou nuceni bojovat o svůj život, účastníce se dětských her. Násilí a agrese, i v kontextu fiktivních událostí, mohou být vnímány jako norma.
„Pikaso“: církevní hymnografie a přednáška otce Lavra
Úryvky z knihy Andreje Vlasova „Picasso. Část první: Práce“. Epizoda 21.