Притча: Муха і бджола

Mukha i pchela. Foto: iz otkrytykh istochnikov 62/5000 Муха і бджола. Фото: з відкритих джерел
Якщо запитати муху, чи є тут в околицях квіти, то вона відповість: «Не знаю. А ось гною, нечистот он у тій канаві повнісінько». І муха почне по порядку перераховувати всі смітники, на яких вона побувала.
А якщо запитати бджолу: «Чи не бачила ти тут в околицях якісь нечистоти?» – то вона відповість: «Нечистоти? Ні, не бачила ніде. Тут так багато запашних квітів!».
Муха на найквітучому лузі знайде нечисте місце і сяде на нього, а бджола в найсмердючому болоті відшукає квітку лотоса і збере з неї нектар.
Přečtěte si také

Příběhy o starobylé Církvi: první hierarchie
Dnes se vede mnoho sporů o církevních statusech a jurisdikcích. Je těžké se v tom vyznat. Na pomoc může přijít pochopení, jaká byla Církev na začátku své historie.
Novomučedníci 20. století: metropolita Anatolij Oděský
Světící mučedník Anatolij začal svou činnost jako vědec a pedagog, a skončil jako mučedník a vyznavač. Jaké lekce si můžeme vzít z jeho života?
„Hra na oliheň“: apoteóza krutosti nebo evangelické varování?
Série je známá svým krutým a krvavým obsahem. Hráči jsou nuceni bojovat o svůj život, účastníce se dětských her. Násilí a agrese, i v kontextu fiktivních událostí, mohou být vnímány jako norma.
„Pikaso“: církevní hymnografie a přednáška otce Lavra
Úryvky z knihy Andreje Vlasova „Picasso. Část první: Práce“. Epizoda 21.