V Michalovcích zasedala Eparchiální rada michalovsko-košické eparchie

2824
10:55
52
Ilustrační obrázek. Zdroj: FB MKPE Ilustrační obrázek. Zdroj: FB MKPE

Členové rady pod vedením arcibiskupa Juraje hodnotili uplynulé období a jednali o opravách církevních objektů, hospodaření i o nadcházející romské misi.

V úterý 23. června 2026 se v prostorách arcibiskupského úřadu v Michalovcích sešla k řádnému zasedání Eparchiální rada Michalovsko-košické pravoslavné eparchie. Jednání probíhalo pod předsednictvím vladyky Juraje, arcibiskupa michalovsko-košického. Informuje o tom oficiální stránka Michalovsko-košické eparchie na sociální síti FB.

Kromě celkového vyhodnocení uplynulého období předložil vladyka Juraj přítomným členům rady konkrétní vize do nejbližší budoucnosti. Tyto plány se týkají zejména chystaných oprav církevních objektů a rozvoje vydavatelské činnosti eparchie. Protosynkel eparchie a ředitel Úřadu Eparchiální rady v Michalovcích mitropolitní protojerej Vasil Bardzak následně seznámil radu s výsledky hospodaření úřadu. V rámci dalších bodů programu se zúčastnění zabývali přípravou nadcházejícího setkání Metropolitní rady Pravoslavné církve na Slovensku, činností romské mise eparchie a dalšími administrativně-správními záležitostmi.

SPN dříve informoval: Arcibiskup Juraj vykonal chirotesiu na čteca pri liturgii v Košiciach. Pri bohoslužbe prijal chirotesiu čteca a speváka Tomáš Pešek, člen katedrálneho zboru a učiteľ nedeľnej školy.

Pokud jste si všimli chyby, označte příslušný text a stiskněte Ctrl+Enter nebo Odeslat chybu, abyste o tom informovali redakci.
Pokud v textu najdete chybu, vyberte ji myší a stiskněte klávesy Ctrl + Enter nebo toto tlačítko. Pokud v textu najdete chybu, vyberte ji myší a klikněte na toto tlačítko. Vybraný text je příliš dlouhý!
Čtěte také