Přes 10 tisíc Svědků Jehovových zaplnilo O2 arenu v Praze
Společenství Svědků Jehovových čelí úbytku věřících, ale mění přístup k exčlenům a částečné ztráty nahrazuje stoupenci ze zahraničí.
V Praze se po dvaceti letech koná celonárodní sjezd Svědků Jehovových. Podle informací portálu Radia Impuls dorazilo na třídenní program do O2 areny přes 10 tisíc členů ze všech 200 sborů na území České republiky. Naposledy se tak velké shromáždění konalo na strahovském Stadionu Evžena Rošického v Praze. Společnost Svědků Jehovových udává přes 17 tisíc aktivních členů.
Program sjezdu zahrnuje kázání o Kristu, štěstí a křest v bazénu. Společnost Svědků Jehovových delší dobu čelí úbytku věřících, podle svých slov však změnila přístup k exčlenům. Částečné ztráty nahrazuje také stoupenci ze zahraničí. Otázka odmítání krevních transfuzí zůstává i nadále součástí jejich nauky.
Dříve SPN informoval o tom, že v poutním areálu v Horní Polici se objevily hákové kříže.