Mexická církev varuje před obchodováním s lidmi během mistrovství světa

2824
02 června 19:10
23
Foto: Pixabay Foto: Pixabay

Katolická církev v Mexiku upozornila na riziko obchodování s lidmi a sexuálního vykořisťování během fotbalového mistrovství světa 2026, které do země přivede miliony návštěvníků.

Arcibiskupství Mexico City varovalo před možným nárůstem obchodování s lidmi, sexuálního vykořisťování a dalších forem násilí během fotbalového mistrovství světa 2026. Informuje o tom Církev.cz

Podle představitelů církve představují velké sportovní akce nejen příležitost k setkávání národů a kultur, ale mohou být také zneužívány organizovaným zločinem. Arcidiecéze v této souvislosti odkázala na varování organizací UNICEF, Amnesty International a Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC).

Mexická vláda očekává během šampionátu více než 5,5 milionu zahraničních návštěvníků. Zápasy se uskuteční v Mexico City, Monterrey a Guadalajaře, přičemž zahajovací utkání se odehraje 11. června v hlavním městě.

Katolická církev proto vyzvala státní instituce k posílení preventivních opatření, ochrany obětí a důslednějšímu odhalování případů vykořisťování. Podle arcidiecéze mají podobné události vedle své sportovní a společenské hodnoty také „temnou stránku“, která nejčastěji dopadá na nejzranitelnější skupiny obyvatel.

Církev zároveň připomněla potřebu solidarity s oběťmi obchodování s lidmi a vyzvala veřejnost k větší pozornosti vůči projevům vykořisťování a násilí.

SPN dříve informoval o varování katolických biskupů, podle nichž vláda ohrožuje nezávislost veřejnoprávních médií.

Pokud jste si všimli chyby, označte příslušný text a stiskněte Ctrl+Enter nebo Odeslat chybu, abyste o tom informovali redakci.
Pokud v textu najdete chybu, vyberte ji myší a stiskněte klávesy Ctrl + Enter nebo toto tlačítko. Pokud v textu najdete chybu, vyberte ji myší a klikněte na toto tlačítko. Vybraný text je příliš dlouhý!
Čtěte také