Mexická církev varuje před obchodováním s lidmi během mistrovství světa
Katolická církev v Mexiku upozornila na riziko obchodování s lidmi a sexuálního vykořisťování během fotbalového mistrovství světa 2026, které do země přivede miliony návštěvníků.
Arcibiskupství Mexico City varovalo před možným nárůstem obchodování s lidmi, sexuálního vykořisťování a dalších forem násilí během fotbalového mistrovství světa 2026. Informuje o tom Církev.cz
Podle představitelů církve představují velké sportovní akce nejen příležitost k setkávání národů a kultur, ale mohou být také zneužívány organizovaným zločinem. Arcidiecéze v této souvislosti odkázala na varování organizací UNICEF, Amnesty International a Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC).
Mexická vláda očekává během šampionátu více než 5,5 milionu zahraničních návštěvníků. Zápasy se uskuteční v Mexico City, Monterrey a Guadalajaře, přičemž zahajovací utkání se odehraje 11. června v hlavním městě.
Katolická církev proto vyzvala státní instituce k posílení preventivních opatření, ochrany obětí a důslednějšímu odhalování případů vykořisťování. Podle arcidiecéze mají podobné události vedle své sportovní a společenské hodnoty také „temnou stránku“, která nejčastěji dopadá na nejzranitelnější skupiny obyvatel.
Církev zároveň připomněla potřebu solidarity s oběťmi obchodování s lidmi a vyzvala veřejnost k větší pozornosti vůči projevům vykořisťování a násilí.
SPN dříve informoval o varování katolických biskupů, podle nichž vláda ohrožuje nezávislost veřejnoprávních médií.